# #

Araf Online İndir
Anasayfa > Oyun İndir

 

Araf Online indir

 

      MMORPG oyun türü ile dikkat çeken Araf Online, Gameturk tarafından Türkçeleştirilmiştir. 2012 yılında piyasalara sunulan Araf Online’ın, diğer rol yapma oyunlarından pek bir farkı yok.

 

      Araf Online’ı diğer oyunlardan farklı kılan bir nokta var; grafikler. 2012 yılında çıkması sebebiyle günümüz teknolojisine uygun bir şekilde geliştirilmiş olan grafikleri sayesinde kullanıcıları büyülüyor. İnanılmaz görsel efektlere sahip olan Araf Online, oynanabilirlik olarak bakıldığında da sınıfı geçmeyi başarıyor. Ses kalitesi ortalamanın biraz altında. Çok fazla geliştirilmemiş.

 

      Oyuna bölge sistemi diye bir kavram eklenmiş. Bunlar 3 farklı ülkeyi temsil ediyor. Ülkelere bile nitelikler eklenmesi oyunun ciddiyetini anlatmaya yetiyor.

 

Güneş Ülkesi: Büyü yapma becerilerine sahip olan bir ulustur. Savaşçıları zeki ve çalışkandır.

 

Ay Ülkesi: Şövalye eğitebilen bir ülkedir. Güçlü ve hırslı savaşçılar eğitebilir.

 

Yıldız Ülkesi: Özgürlüğüne düşkün insanlardan oluşur. Ruhlara karşı aşırı ilgilidirler.

 

      Ülke sisteminin yanında karakter sınıflarıyla da bir çok yönden kollara ayrılan Araf Online’da 4 farklı karakter bulunmakta. Bu karakterlerin özellikleri birbiriyle hiçbir şekilde kesişmiyor.

 

Savaşçı: Güçlü ve iri yapılı hırslı askerlerdir. Geliştiklerinde gladyatör veya muhafıza dönüşebilirler.

 

Büyücü: Büyü becerilerini kullanarak savaşan yaratıklardır. Büyü güçlerini geliştirdiklerinde sihirbaz veya illüzyonist karakterine dönüşebilirler.

 

Şifacı: Savaş sırasında dost savaşçıları iyileştirebilen, bu özelliğe sahip olan tek sınıftır. Doktor veya şaman olma şansları vardır.

 

Ruhban: Ruhların askerleri olduğuna inanan gizemli bir sınıftır. Ruh çağıran ve rahip ana karakterleridir.

 

      Oyunda binek sistemi geliştirilmesi, diğer oyunlardan farklı olduğunu biraz daha kanıtlar gibi. Çoğu oyunda bulunmayan binek sistemi sayesinde hem yardımcı hemde hızlı gitmemizi sağlayan yaratıklara sahip olabiliriz.

 

      Envanter ve ekipman seçenekleri oldukça geniş. Ticaret yaparak, yaratık keserek yüksek maliyetli itemlere sahip olabiliriz. Çoğu özelliği genel MMORPG türü ile aynıdır.

 

 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem