Bakiye Bakiyem 0.00 ₺
Bonus Bonuslarım Kp
Türkiye'nin oyun pazarı
Hızlı Başvuru

Başvuru formunu iletmenizin ardından 5 dk içerisinde Kopazar yayıncı paneliniz ve destek linkiniz hazırlanır.

Çeşitli Ödeme Kanalları

Takipçileriniz Kopazar hesaplarına banka havalesi,kredi kartı,mobil ödeme gibi bir çok ödeme yöntemi ile bakiye yükleyerek sizlere destek olabilirler.

Kolay Entegrasyon

Streamlabs hesabınız ile Kopazar hesabınızı tek tıkla eşleştirirsiniz ve aldığınız desteklerle birlikte destek mesajları yayınlarınızda anlık olarak görünmeye başlar.

'0' Komisyon Fırsatı

Destek sistemi %5 komisyon almaktadır fakat yayınlarında Kopazar logosu kullanan yayıncıların aldığı desteklerden komisyon kesilmez, logo paketimize yayıncı panelinizden erişebilirsiniz.

Aklınızda sorular mı var?

Yayıncılık Nedir?

Yayıncılık, internet üzerinden yayın yaparak para kazanma olanağı tanıyan bir aktivitedir. Özellikle Twitch yayıncılığı yapan kişiler oyun oynayarak binlerce kişiye hitap ederken, yayınlardan para kazanabilmektedir.

Twitch Yayıncılığı Nedir?

e-Spor ile ilgilenenlerin aşina olduğu Twitch yayıncılığı, genellikle oyuncular tarafından yapılır. Yayın süresince oyun oynayan ya da oyun tanıtan kişiler; izleyicilerden aldıkları hediyeler ve sponsorluklar sayesinde para kazanırlar.

Yayıncı Nasıl Olunur?

Twitch yayıncısı olmak için üye olmanız gerekmektedir. Bunun ardından bilgisayarınıza OBS’yi kurduktan sonra, gerekli donanıma ve bileşenlere sahipseniz canlı yayın açabilirsiniz. Yayıncı olmak için yetkinliklerinizin ve oyun becerilerinizin olması gerekecektir.

Yayıncılar Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch yayıncılarının kazancı takipçi ve izleyici sayısına göre değişiklik göstermektedir. Yayını izleyen izleyicilerin yaptığı bağışlar, yayıncının aldığı sponsorluklar yayıncı gelirini etkilemektedir.

Bağış (Donate) Nedir?

Donate, bağış anlamına gelir. Canlı yayını izleyen kişiler, yayıncıya katkıda bulunmak amacıyla Donate yani bağış yaparlar. Bağış tutarı izleyicinin tercihine göre değişebilmektedir.

Nasıl Bağış (Donate) Atılır?

Donate atmak için Twitch yayıncısının profilinde bulunan bağış butonuna tıklayın. Ardından açılan sayfada oturum açarak ya da yeni hesap oluşturarak istediğiniz miktarı yazın. Destekle butonuna tıklayarak bağışınızı onaylayın. Bu işlemin ardından Adınız, Soyadınız ve yapmış olduğunuz bağış miktarı Chat bölümünde görünecektir.

Twitch Yayın Geçmişi Nasıl Açılır?

Twitch yayıncısı yayın geçmiş ayarlarında eski yayınları saklama seçeneğini aktif etmişse; https://twitch.tv/burayayayıncıisminiyazın/videos?filter=archives&sort=time adresinden görebilirsiniz. Yayıncı eski yayınlarını tutmayı aktif etmemişse; Twitch üzerinden eski yayınlarına ulaşamazsınız.

Hangi Oyunların Yayıncılığı Yapılır?

Bilgisayar, konsol ve mobil oyunların tamamı için yayıncılık yapılabilir. Bunun yanı sıra oyun tanıtımı, taktik paylaşımı ve oyun eğitimleri için de yayıncılık yapılabilmektedir.

Canlı Destek