# #

Command & Conquer Tiberium Alliances
Anasayfa > Makaleler

 

Command & Conquer Tiberium Alliances

 

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen oyun büyük ihtimalle Age of Empires’tir. Microsoft’un efsanevi oyunu strateji oyunlarının babası olarak bilinir. Bu strateji oyunlarına farklı bir anlam yükleyen başka bir oyun ise Command & Conquer serisidir.

 

Command & Conquer’ın çevrimiçi oynanmaması büyük bir sorundu. Kullanıcıların çoklu oyuncu desteğinin gelmesi ile ilgili görüşlerini fazlaca belirtti. Bu öneri ve istekleri dikkate olan EA Phenomic, oyuna bir MMO yeniliği getirdi. Yani oyun ilk MMO strateji oyunu olarak bir ilke imza atmış oldu.

 

Command & Conquer Tiberium Alliances’un hikayesi oldukça ilgi çekici. NOD ve GDI adında iki karşı örgüt çarpışırken, gizlice kurulan Unutulmuşlar oyunun en değerli parçası olan Tacitus’u çalarak bir tapınağa sakladı. Bu saklı taşı bulan ittifak oyunu tamamen sona erdirecek.

Grafikler çoğumuzun malumu uzay atmosferi şeklinde. Yani oldukça kaliteli grafiklere sahip olan bu oyunun geliştiricileri dünya üzerinde önemli bir yere sahip olan oyun stüdyolarından oluşuyor.

Oyunda birçok takım ve karakter sınıfı bulunmakta. Bunlar ülkelere ve sınıflara ayrılıyor.

Tiberian Serisi: Brotherhood of Nod, Global Defense, Scrin ve Unutulmazlar.

Red Alert Serisi: Müttefikler, Sovyetler Birliği, Yuri’nin Ordusu ve Empire of the Rising Sun.

 

Generals Serisi: ABD, Çin Halk Cumhuriyeti, Global Libertion Army.

 

Bu oyun oluşturulurken önceki serilerden bir karma yapılmış. Bu karmalar çeşitli bölgelere ayrılarak güç dengesi oluşturulmuş ve ayarlanmış Genel anlamda çok başarılı olan bu oyun, hâlâ bir Age of Empires değil. Oyunla ilgili çeşitli geliştirmeler planlanıyor ama henüz kesin bir şey yok.

 

 

 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem