Türkiye'nin oyun pazarı
Zula
2.695 Zula Altın

3000 Zula Altın

30 ⓚ 11.20 ₺
 • 00
  Gün
 • 00
  :
 • 00
  :
 • 00
5.500 Zula Altın

5850 Zula Altın

60 ⓚ 21.00 ₺
 • 00
  Gün
 • 00
  :
 • 00
  :
 • 00
11.550 Zula Altın

16250 Zula Altın

120 ⓚ 56.00 ₺
 • 00
  Gün
 • 00
  :
 • 00
  :
 • 00
29.150 Zula Altın

34000 Zula Altın

300 ⓚ 112.00 ₺
 • 00
  Gün
 • 00
  :
 • 00
  :
 • 00
59.400 Zula Altın

70000 Zula Altın

600 ⓚ 225.00 ₺
 • 00
  Gün
 • 00
  :
 • 00
  :
 • 00
110.000 Zula Altın

150000 Zula Altın

1000 ⓚ 420.00 ₺
 • 00
  Gün
 • 00
  :
 • 00
  :
 • 00

Ödeme Seçenekleri

Aşağıdaki ödeme yöntemlerini kullanarak üyeliğinize 7/24 bakiye yükleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.Yorumlar

5.00 / 3

Zula

Sen de yorum yap!

Yorum Yap
Zula Hakkında

Zula Nedir?

Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte insanların hayatları gittikçe kolaylaşmaya başladı. Bunun sonucunda ise insanların zamanlarının arttığını görmekteyiz. İnsanlar zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirecek aktiviteler arama yoluna girmişlerdir. Olduğumuz dönemde Covid-19 olması dolayısıyla insanlar evden de çıkamamaktadırlar. Bunlardan dolayı herkes vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirmek için oyunlara yönelmeyi tercih etmişlerdir. Türkiye de PC oyunlarının içinde MMOFPS kategorisine baktığımızda ilk akla gelen oyun olan Zula ise bu dönemlerin etkisi ile daha fazla kullanıcıya erişmeyi başarmıştır. Oyun 22 Şubat 2015 tarihinde çıkış yapmasına rağmen geliştiriciler oyunu yapmaya 2013 senesinde başlamışlardır. Oyun ilk Türk yapımı MMOFPS oyunu olma özelliğine de sahiptir. Zula ilk zamanlarında çok fazla bilinmiyor ve oynanmıyor olmasına rağmen 2017 tarihinde oyunda büyük bir oyuncu artışı gözlenmiştir. Oyun 2016 yılında Steam adlı oyun indirme platformuna eklenmesine rağmen 12 Temmuz 2017 tarihinde platformun kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile kaldırılmıştır. 2018 yılında bu sorunlar düzeltilip tekrardan Steam adlı platforma tekrardan eklenmiştir. Oyun Türkiye’den sonra yurt dışında ilk olarak Brezilya da oyunculara Playspot firması aracılığı ile sunulmuştur. 2016 yılında Brezilya da oyuncular da Zula oynayabiliyorken 2020 yılının mart ayında oyun platformdan kaldırılmıştır. Oyunun birçok sunucusu bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan Tayland sunucusu ise 2017 yılının Eylül ayında kaldırılmıştır. Türkiye dışında aktif olan oyunun sunucuları Latin Amerika, İran, Avrupa sunucularıdır. Oyunda her geçen gün kullanıcıların geri bildirimlerine göre güncellemeler getiriliyor. Bunlarla birlikte oyun içi hatalar kapatılıyor, yeni özellikler ekleniyor veya hile yapan kullanıcılar oyundan uzaklaştırılıyor. Bu şekilde oyunculara adil bir oyun ortamı sunmak için çalışmalarına devam etmektedirler. Zula oynamak için bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Eğer hesabınız bulunmuyor ise oyunun resmi web sitesine giderek oradan kayıt olabilirsiniz. Yeni kayıt olduğunuz zaman sizlere oyun içerisinde kullanabileceğiniz bazı başlangıç ödülleri vermektedir.

Bu ödüller ise şunlardır:

AK47

Karambit

Bora12

2500 Materyal

Hızlı Doldurma %25

Hızlı Silah Çıkartma %20

%10 Zırh

Sizlere başlangıç ödülü olarak verilmektedir.

Zula Oyun İçindeki Haritalar Nelerdir?

 

Zula oyununda kullanıcıların oyun içerisinde sıkılmaması sıkılmamaları ve oyunda farklı farklı yerlerde rakipleri ile çatışması için birçok farklı harita bulunmaktadır. Bu haritaların sayıları ise şu anda 27 olarak oyunculara sunuluyor. (Zula geliştirici ekibin oyuna devamlı olarak farklı etkinlikler ve haritalar getirdiğini de düşünecek olursak oyunda harita sayısı sabit durmayabilir ve harita sayıları artış veya azalış gösterebilir.) Oyuncular genel olarak belirli olan bazı haritaları oynamayı tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise o harita üzerinde daha alışmış bir oyun tarzına sahip olmalarıdır.

Şimdi ise bu haritalardan en çok sevilen 5 haritaya göz gezdirelim:

Gemi: Kuşkusuz olarak oyun içerisinde en çok ilgi gören haritalardan birisi de gemi haritasıdır. Bunun nedeni ise haritanın küçük olması nedeni ile hem orta mesafe hem de yakın mesafe çatışmaların daha sık gözlenmesidir. Haritanın içerisinde tünellerin bulunması da rakiplerini arkalamak isteyen kullanıcılar için çok kullanışlı bir özelliktir.

Kız Kulesi:Kız kulesi haritası gemi haritası ile benzer özellikler göstermenin yanı sıra haritanın biraz daha büyük olması nedeni ile uzak mesafe çatışmalara da uygundur. Bundan dolayı her oyuncu bu haritayı tercih edebilmektedir. Bu haritanın altında tünellere giriş ve çıkışlarında çok olması nedeni ile oyuncuların tünellerde çatışma yaşaması daha büyük ihtimaldir. Oyuncular rakiplerinin alanlarına bu haritada birçok farklı şekilde gidebilme imkanına sahiptir.

Çöl: Çöl haritası oyun içerisinde bulunan Battle Royale moduna özel bir haritadır. Bu haritada oyuncular uçaktan büyük bir çöl haritasına bırakılırlar. Bundan sonra evlerin içerisinden ve yerlerden loot yapan oyuncular bu silahlar ve ekipmanlar ile rakiplerini alt etmeye çalışıp birinci olmayı amaçlamaktadırlar. Haritanın büyük olması nedeni ile uzak ve orta mesafe çatışmalara daha uygun bir bölgedir. Battle Royale modu daha çok geliştirilmesi gerek bir mod olduğu için oyuncular bu modu çok fazla tercih etmemektedir.

Çanakkale:Çanakkale savaşını konu alan bir haritadır. Haritanın içerisinde birçok siper bulunması oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde etmesini sağlayabilmektedir. Haritanın içerisinde bir adet Türk Bayrağı yer almaktadır. Grafikler de eski döneme uygun bir şekilde tasarlanmış olması eski dönemleri anımsatmaktadır. Harita küçük olması nedeni ile uzak mesafe silahlarını bu haritada kullanmak çok zordur. Bunun yerine yakın mesafe silahlarını kullanarak rakiplerinizi daha kolay bir şekilde alt edebilirsiniz.

Nemrut: Nemrut dağındaki yapıtları konu alan bu harita oyunculara uzak mesafe için büyük bir çatışma alanı sağlamaktadır. Haritanın içerisinde rakiplerinize yakınlaşmak istediğiniz taktirde ortada 2 adet köprü görevi gören çubuk vardır. Bunlar yardımı ile rakiplerinize yakınlaşabiliyor olsanız da bu bir hayli zordur. Kendi tarafınızda rakiplerinize karşı siper alabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bu harita da birçok küçük oyun hatası bulunmaktadır. Bunları her geçen gün geliştirici ekibi daha adil bir oyun ortamı sunmak için kapatmaktadır.

Yukarıda oyun içerisinde en fazla sevilen 5 adet haritayı sizlere özellikleri ile birlikte aktardık. Bu haritalar dışında oyunda 22 daha adet harita bulunmaktadır. Oyuna birçok farklı dönemde yeni haritalar ve modlar eklendiği için harita sayıları yükselebilmektedir.

Zula Oyun Modları Nelerdir?

 

Zula oyunu içerisinde birçok oyun modu bulunmakta ve hepsinin de farklı bir amacı bulunmaktadır. Toplamda 13 oyun modu vardır. Bu modlar ilerleyen zamanlarda oyunda artabilir. Oyun içerisinde birçok modun bulunması oyuncular için birçok yeni avantaj sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi oyuncuların devamlı olarak aynı oyun modunu oynayarak sıkılmasına neden olmamak ve farklı oyun modları ile oyunculara birbirinden farklı birçok seçenek sunabilmektir.

Zula içerisindeki oyun modları:

Ölüm Maçı

Sabotaj

Koruma

Sancak Savaşı

Aranıyor

Herkes Tek

Eleme

Tokat

Hızlı Lobi TDM

Eğlence

Patron Avı

Rekabet

Battle Royale

Yukarıda oyun içerisinde ki farklı modları sizlere aktardık şimdi ise bunlardan en çok tercih edilen 5 tanesine detaylı bir şekilde bakalım.

Ölüm Maçı:Zula gibi birçok oyunda da olduğu gibi en çok tercih edilen oyun modu her zaman ölüm maçı olmaktadır. Bu aynı şekilde Zula içinde geçerliliğini korumaktadır. Oyuncular çoğunlukla öldükleri zaman oyuna devam edebilmek için ve arkadaşları ile oynamak için bu modu tercih ederler. Modun içerisinde önceden belirlenen kill sayısına gelindiği zaman oyun sonlanır. Eğer bu sayıya gelinemez ise de oyuna başlamadan önce belirlenen süre sonunda oyun sonlandırılır. Bu oyun moduna birçok harita uygun olması nedeni ile de oyuncular tarafından tercih edilebilmektedir.

Battle Royale:Açık dünya oyunlarında çok fazla tercih edilen oyun modlarından bir tanesi olan Battle Royale modu Zula oyunu içerisine de entegre edilmiştir. Oyuncular bu modu oynarken büyük bir adaya uçak ile giderken istedikleri bölgeye atlarlar sonrasında ise evlerin, yapıların içlerinden silah ve çeşitli ekipmanları toplayarak kendilerini rakiplerine karşı savunur ve rakiplerini alt etmeye çalışırlar. Oyunda son kişi yani kendileri kalana kadar rakiplerini alt etmek oyuncuların ana gayesi olmalıdır. Battle Royale modu içerisinde takım arkadaşlarınız ile uyumlu bir şekilde hareket etmeniz çok büyük bir önem arz etmektedir. Modun içerisinde takım arkadaşlarınız ile iletişim kurmak için sesli bir şekilde konuşabilirsiniz. Mod içerisinde yapıların, karakterlerin ve diğer ögelerin görselleri üzerinde iyileştirmeler yapılmaktadır.

Herkes Tek:Herkes tek modu adından da anlaşılabileceği üzere herkesin kendi başına takım olmadan rakiplerine karşı savaştığı bir oyun modudur. Bu oyun modun da asıl amacınız ise oyun başlamadan önce odayı kuran kişinin belirlediği kill sayısına belirlenen süre bitmeden ulaşmak olacaktır. Bu modu genellikle oyuncular Favela haritasında oynamayı tercih etmektedirler. Bunun nedeni olarak ise çatışmalarda mermilerden kaçabilmek için birçok farklı alanın bulunmasıdır. Rakiplerinizi bu mod içerisinde arkalamak diğer modlara göre çok daha kolaydır. Oyun içerisinde rakiplerinizin sizi arkalamasını istemiyorsanız hızlı ve etkili dönüşler yapabilmelisiniz. Bu sayede rakipleriniz tarafından öldürülme ihtimaliniz azalacaktır.

Sabotaj:Sabotaj modu oyun içerisinde oyuncular tarafından en çok tercih edilen modlar arasında yer almaktadır. Sabotaj modunda takım olarak savaş mücadelesi veririz. Bu modu oynarken bir takım bombayı kurmalı ve patlatmalıdır. Diğer takım da rakibinin bombayı kurmasını engellemekte veya rakibinin kurduğu bombayı patlamadan imha etmelidir. Hangi takımın bombayı kuracağı veya çözeceği oyun başında ekranda bombayı kur veya bombayı imha et şeklinde sizlere aktarılacaktır. Bombayı kuracak takım öldüğü zaman bir sonraki ele geçilir. Oyunun içerisinde bombanın kurulabileceği 2 adet A ve B bölümleri bulunmaktadır. Sadece bu bölümlere giderek bombayı kurabilirsiniz. Bomba kurulacak alanın yanına gittiğiniz zaman ‘E’ tuşuna basılı tutarak bombayı kurabilirsiniz.

Aranıyor: Bu oyun modu içerisinde 1 kişi aranan kişi olarak geçer ve üzerinde bir adet sarı yıldız belirir. Bu yıldız o kişinin arandığın belirtir. Karşı takımdan birisi aranan kişiyi öldürdüğü zaman o kişi aranıyor olmaktadır. Diğer kişiler ise bu kişiyi öldürmeye çalışacaktır. Aranan kişileri öldürdüğünüz zaman artan bir şekilde puan/para elde edersiniz. Aranan kişi de aynı şekilde rakiplerini öldürdüğü zaman puan/para elde eder. Bunları biriktirerek odayı kuran kişinin oyunu başlatmadan önce belirlediği sayıya geldiği zaman oyun sona ermektedir. Eğer kimse bu belirli puana gelemez ise oyun başlamadan önce belirlenen süre bittiği zaman oyunda biter. Oyunda aranıyor kişisini öldürdüğünüz zaman sizler aranıyor olursunuz ve canınız anlık olarak hızlı bir şekilde dolmuş olur.

Bu oyun modları oyuncular tarafından en çok tercih edilenleri arasındadır. Bunların dışında daha 8 adet oyun modu bulunmaktadır. Bazen belirli etkinlik veya dönemlere göre geçici süreliğine oyun içerisine farklı modlar eklenebilmektedir. Oyuncular için bir oyunu oynarken asıl amaç eğlenceli bir vakit geçirmek olacaktır. Zula da bunu bizlere sunabiiyor.

Oyunun içerisinde rakiplerinizden daha avantajlı olmanız için oyun içerisinde ki bazı materyalleri biriktirmeniz gerekmektedir. Bunlar ile silahlarınızı yükselterek ekstra özellikleri kazanabilirsiniz. Oyun içerisinde silahlarınızı şu anda en fazla +6 seviyesine getirebilirsiniz. Şu anda oyunda birçok kişinin silahları yüksek seviyede olması nedeni ile oyuna yeni başlayan oyuncular biraz daha dezavantajlı bir şekilde başlıyorlar.  Oyun içerisinde harcanabilir bir para olan ZA (Zula Altını) satın alarak market bölümünden istediğiniz silah ve diğer birçok ögeyi satın alabilirsiniz.

Zula Altını Nasıl Alabilirim?

Zula altını almak aslında birçok kişinin merak ettiği bir soru olarak karşımıza gelmektedir. İnternette sizlere Zula altınını satın almanıza yarayan birçok site bulunmaktadır. Bunlar içerisinden en hızlı, güvenilir ve sorun yaratmayacak olan platformu sizlerle beraber inceleyelim.

Kopazar:Kopazar 2005 yılında kurulan ve oyunculara oyunlar ile ilgili hizmet satışı yapan bir site olarak karşımıza çıkmaktadır. Sitenin 16 yıllık deneyimi sayesinde alışverişleriniz esnasında hiçbir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Sitenin içerisinde 18 yaş altında dahi olsanız ödeme yapabilmeniz için İninal ile ödeme yapabilme seçeneği bulunmaktadır. Bu şekilde genç kitleyi etkilemeyi başaran sitede fiyatların ise diğer birçok site ve platforma göre çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Site üzerinden alışverişinizi gerçekleştirdiğiniz zaman işlemler anlık olarak gerçekleştiği için size bir E-Pin verilecektir. Bunu Zula resmi internet sitesine giderek E-Pin girme bölümünden hesabınıza kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Alışveriş anında site üzerinden bir sorun ile karşılaşırsanız veya alışveriş yapacağınız ürün hakkında kafanızda bir şüphe varsa canlı destek bölümünden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere çok kısa sürede geri dönüş yapmaktadırlar. Siteden yapacağınız tüm alışverişler yasal olduğu için hukuki yönlerden herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Zula Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Her oyun gibi Zula oyununun da her bilgisayar üzerinde çalışamayacağını unutmamalıyız. Bunun için Zula resmi web sitesine baktığımızda karşımıza oyunu oynamamız için gerekli olan sistem gereksinimleri çıkmaktadır. Bu gereksinimleri karşılayan bilgisayarların hepsinde oyunu oynayabilirsiniz. Minimum sistem gereksinimleri ve önerilen sistem gereksinimleri adı altında 2 ayrı şekilde bizlere sistem gereksinimleri aktarılmıştır. Şimdi bunları inceleyelim.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/8.1/10

İşlemci: Pentium 4 2.4 GHz / Athlon 2500

Bellek: 2048 MB RAM

Ekran Kartı: GeForce 5730 / Radeon 9003

DirectX: Sürüm 9.0

Depolama: 6 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/8.1/10

İşlemci: Pentium 4 3.0 GHz / Athlon XP 3000+

Bellek: En az 4 GB

Ekran Kartı: Graphics Intel HD 4000

DirectX: Sürüm 9.0

Depolama: 6 GB

Yukarıda ki minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara sahipseniz o zaman oyunu indirip oynayabilirsiniz. Ama arada sırada donmalar vs. olabilir. Önerilen sistem gereksinimlerine veya daha yüksek bir sisteme sahipseniz de oyunu hiçbir donma, kasma gibi şeyler olmadan rahatlıkla oynayabilirsiniz. Depolama alanı 6 GB yerine birkaç GB daha fazla yer kaplayabilir bunun nedeni ise neredeyse 2-3 günde bir gelen güncellemelerdir. Oyun sık sık güncellenerek yeni özellikler eklenmekte ve hatalar giderilmektedir.

Zula Pass Nedir?

Zula Pass diğer birçok oyunda olduğu gibi oyuncuların daha düşük bir ücret karşılığı oyun parası satın alması ve bu oyun paraları ile oyunlar içerisinde satın alabileceği bir pakettir. Bu paketleri satın aldığınız zaman sizlere verdiğiniz miktarın karşılığından daha fazla ödül verilmektedir. Bu şekilde daha fazla ödüle sahip olmak için ise oyunun içerisinde ki verilen görevleri tamamlamanız gerekmektedir. Bu görevleri tamamlayarak Pass seviyenizi yükseltebilirsiniz. Daha fazla ödül kazanma şansına da sahip olursunuz. Şu anda Zula Pass satın almanız için 4,990 ZA ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu ZA hesabınızda bulunuyorsa direk olarak alabilirsiniz. Eğer hesabınızda yeteri kadar ZA bulunmuyorsa Kopazar üzerinden ZA satın alımı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir Zula Pass için 10 TL gibi bir miktar ödemeniz gerekecektir.

Zula Mobile Nedir?

Zula yalnızca PC platformunda oynanabilirken, mobil oyuncular oyunun mobil cihazlar üzerine de çıkmasını istedikleri yönünde çok fazla geri dönüş sağlamışlardır. Bunun üzerine kullanıcıların geri bildirimlerine olumlu bir şekilde yaklaşan geliştiriciler oyunun mobil versiyonunu da yapmak için çalışmalara başlamıştır.

Bu çalışmalar sonucunda 17 Ocak 2020 tarihinde Zula Mobile İOS ve Android platformlara çıkışını gerçekleştirmiştir. Çıkışından kısa bir süre sonra oyunda optimizasyon problemleri olması nedeni ile oyunu rahatlıkla oynatabilecek cihazlar oyunu oynayamaz hale geldi. Bunlar kısa sürede geliştirici ekip tarafından giderilerek oyunu daha iyi bir hale gelmesine vesile oldu. Oyunun içerisine güncellemeler çok nadir gelmesinden dolayı ve geliştirici ekibin mobil versiyonuna daha az önem vermesi sonucunda şu anda oyunu oynayan birçok kesim oyunu oynamayı bırakmıştır. Buna rağmen hayla aktif olarak mobil cihazlarda oynanmaktadır.

Google Play üzerinde 1 milyon indirmeyi geride bırakan oyun 4,0 puan ve 133 bin yorum almayı başarmıştır. Oyunu şu anda Google Play üzerinde 779 MB bir boyutunun olduğun görmekteyiz. Oyunu ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz. Oyunu indirirken web siteleri üzerinden APK olarak indirmeyiniz. Bunun nedeni ise APK olarak indirdiğiniz bir dosyada virüs veya kötü amaçlı başka bir yazılım olabilir. Kendi güvenliğiniz için uygulama mağazalarından indirmeniz en iyi seçim olacaktır.

Oyunun içerisine girdiğiniz zaman sizlerden Google Play, Zula Hesap veya misafir olarak giriş yapmanızı isteyecektir. Girişinizi gerçekleştirdikten sonra sizlere alt kısımda belirli aralıklar ile bedava bir şekilde sandıklar verilecek ve bunları açarak yeni kartlar elde edeceksiniz. Bu kartlardan belirli bir sayıya ulaşması taktirinde o silahı yükseltebilecek ve o silahın daha fazla özelliğine sahip olabileceksiniz. Bu şekilde rakiplerinizin önün daha kolay bir şekilde geçmek mümkün olacaktır. Sandık açmanın bir başka yolu ise savaşlara katılıp rakip takımı yenmek olacaktır. Bu şekilde sizlere açmanız için sandıklar verecek ve bu sandıkları sizler açmak için başlatacaksınız her sandığın kendine göre belirli bir süresi vardır bu sürenin sonunda sandığı açabilirsiniz.

Zula

Zula Altın nasıl yüklenir ?

Oyuna http://www.zulaoyun.com/ adresinden giriş yapın ve aşağıdaki adımları izleyin ;

Canlı Destek