# #

League of legends lol online oyunu
Anasayfa > Makaleler

LEAGUE OF LEGENDS LOL ONLİNE OYUNU

 

Riot games tarafından 2009 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan League of legends lol içerisinde “kabiliyetler” ve “rünler” sistemi vardır. Oyun içerisinde kendine özgü tasarımları bulunan sayıları da her geçen gün artan şampiyonlar bulunmaktadır. Ayrıca oyun içerisinde birbirinden farklı oyun modları bulunmaktadır. Oyun içerisinde kullanılan en önemli haritalardan biri olarak sihirdar vadisi, birçok oyuncunun tercihi olmaya devam etmektedir. Vadide beşer şampiyondan oluşan iki takım; üç koridor ve geniş bir ormanda karşı karşıya gelir. Bir başka oyun haritası ise uğursuz koruluk; takımlar üçer şampiyondan oluşmakta ve sihirdar vadisine göre daha çok oyuna başlanmaktadır. Oyun içerisinde tek bir koridorda 5 kişilik takımlar halinde mücadele verilen sonsuz uçurum ve kristal kayalık haritası bulunmaktadır.

 

League of legends lol içerisinde en sevilen ve gözde adalet meydanı olan sihirdar vadisi, rekabet oyunlarında ilk tercih edilecek harita olmaktadır. Vadi içerisinde yer alan ejderha ve baron nashor canavarlarını öldürmek için takım halinde savaşmak gerekmektedir. Alt koridorda nehrin yakınında bulunan tarafsız ejderha canavarına saldırmak için takım halinde saldırmak çok önemlidir. Ejderha yenildiğinde takımın her üyesi fazladan birer altın kazanmaktadır. Oyun içerisinde pek çok şampiyon karakter bulunmaktadır.

 

Ormancı: oyun içerisinde ormandaki tarafsız canavarları yok ederek seviye atlayan ve altın kazanan rakipleri istila yaparak onları katletmektedir.

 

Destek: koridorda kalan arkadaşlarına yardımcı olmakta ve onların puan kazanmasına yardımcı olmaktadır.

 

Suikastçı: gizlenmeyi en iyi beceren ve ortaya çıktığında diğer takımın en güçlü şampiyonuna suikast düzenlemektedir. Ancak başarısız olduklarında geri çekilmek zorunda kalırlar.

 

Menzilli: bu şampiyonlar, uzun mesafeden düşmanlarına hasar verebilen şampiyonlardır.

 

Görünmez: suikastçı niteliği de taşıyan görünmez şampiyonlar, görünmeden sinsi saldırılar düzenlemektedir.

 

Tank: rakibe saldırmak için doğru zamanı belirleme noktasında takımına liderlik eden ve takımda zırh, can ve büyü direnci özellikleri ile en uzun süre hayatta kalan şampiyonlardır.

 

Büyücü: League of legends lol oyunu içerisinde çok zayıf fakat çok fazla hasar verme gücüne sahip olan şampiyonlar olarak uzak menzilli bir şampiyondur. Ancak yakın saldırılarda iyi bir başarı sağlayamaz.

 

 

 

 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem