Güncel Bakiyem , TL
Bakiye Ekle

Başlık

Başlık

Başlık

Sepetinizde bazı ürünler bulunuyor. Hızlı alma işlemi için bu ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?

Ödeme Yöntemleri

Dünyanın birçok yerinden ödemeler yapabilir, taksitli alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Tüm Seçenekler

Bigo Live Elmas Hakkında

Bigo Live TV

Bigo Live internet üzerinden canlı yayın yapmanızı ya da izlemenize yarayan sosyal bir platformdur.
Bigo Live üzerinden yapılan canlı yayınları tüm kullanıcılar izleyebilir ve yayın yapanlara hediye göndererek sürprizler yapabilirsiniz.

Bigo Live TV Elmas Nasıl Yüklenir?

  1. BIGO Live elmas yükleme işlemini gerçekleştirmek için resmi web sitesindegidiniz.
  2. BIGO ID'nizi giriş yapın ve sayfanın altında bulunan 'Kod Gönder' butonuna tıklayın.
  3. BIGO uygulamasını açın. Mesajlar bölümünde size verilen 6 Haneli kodu kopyalayın.
  4. Siteye geri dönün ve kopyaladığınız kodu "Doğrulama Kodu" alanına yapıştırın ve işlemlere devam edin.
  5. Karşınıza çıkan ekranın alt kısmındaki E-PİN logosuna tıklayın.
  6. Kopazar üzerinden satın aldığınız Bigo live kodunu "Ödeme Kartları Kodlama" bölümüne yapıştırın ve işlemlere devam edin.

Bu adımları takip ederek, Bigo Live Elmas yükleme işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bigo Live Elmas

Bigo Live Nedir?

Günümüzün gelişen dünyasında ortaya birçok yeni canlı yayın platformu çıkmıştır. Bigo Live ise 2014 yılında David Li ve Jason Hu tarafından Singapur merkezli bir şekilde kurulan global bir canlı yayın platformudur. Bigo Technology 2019 yılı itibari ile NASDAQ’ da listelenen Çinli bir şirket olan Joyy’ ye aittir.Bigo internet ortamında kısa videolar oluşturup bunları online bir şekilde paylaşma uygulaması olan Likee’ nin sahibidir. Google Play veya App Store üzerinden uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilme imkanını bizlere sunmaktadır. Bigo Live kullanan izleyiciler oradaki canlı yayın açan yayıncılara bağışlar atarak onları desteklemektedirler. Bu günümüzde neredeyse her canlı yayın platformunda gördüğümüz bir yayıncıları destekleme fikridir. Şu anda dünya genelinde çoğunluğu kadınlar olmak üzere 150’den fazla ülkede yaklaşık 400 milyon kullanıcıya sahip bir canlı yayın platformudur. Uygulama içerisinde yapay zeka entegre edilmesi ise yayıncıların yayınlarında izleyiciler tarafından linç edilmesini ve küfür gibi birçok kötü özelliğin önüne geçmektedir. Platform üzerinde bir canlı yayına girdiğiniz zaman sizlere platform üzerinde kötü sözcükleri kullanmamanız için bir uyarı çıkmaktadır. Eğer sizler bu uyarıyı dikkate almayarak platform üzerinde bu sözcükleri kullanırsanız o zaman tüm yayıncı chatlerinden ban yemiş olursunuz. Genellikle Bigo Live yaygın olarak Asya Bölgesinde kullanılıyor olsa da Avrupa bölgesinde de birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Canlı yayın açmak için kameranızı açmanıza gerek yoktur. İsterseniz platform üzerinde bazı oyunları oynarken canlı yayın açabilir ve oynadığınız oyunları başkalarına izlettirebilirsiniz. (PUBG, LOL, RoV, Free Fire, Fortnite, Call Of Duty, Dota 2, Hearthstone ve Rules Of Survival gibi oyunlar platform içerisinde daha çok izleyiciye sahiptir.)

Bigo Live Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

  Bigo Live bizlere canlı yayın yaparak ve bu yayınlarda bizleri izleyen kişilerin, bizlere bağış atabildiği böylelikle yayıncının kazanç sağlayabildiği global bir canlı yayın platformudur. Platform üzerinde çok küçük bir kesim haricinde kimse oyun oynayarak canlı yayın yapmayı tercih etmemektedir. Bunun yerine kendilerini göstererek canlı yayını yapmayı tercih etmektedirler. Bigo Live üzerinde canlı yayın yapmaya karar verdiyseniz ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazıyı okumaya devam edin tüm detayları ile birlikte nasıl canlı yayın açılacağı hakkında bilgi vermekteyiz. Bigo Live üzerinden birçok kişi canlı yayın açmak istemektedir. Buna rağmen bu kişiler nasıl canlı yayın açacaklarını bilmedikleri için bu isteklerinden vazgeçmektedir. İlk olarak canlı yayın açmak için bir Bigo hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bunun için ise Google Play Store, App Store veya diğer uygulama mağazalarından Bigo Live indirmeniz gerekecektir. İndirdikten sonra uygulamayı açıp isterseniz telefon numaranızla veya onun yerine bazı sosyal ağlar (Facebook, Google, Twitter) ile oturum açabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınız da ekranın alt kısmında 5 adet buton bulunacaktır. Buradan 3. Butona yani kamera butonuna tıklıyoruz. Sizlerden canlı yayın açmak için Kamera ve Mikrofon izni isteyecektir. Bu izinleri vermediğiniz taktirde canlı yayın açmanız mümkün değildir. İzinleri verdiğimiz zaman karşımıza çıkan ekranda yayınınız için bir başlık, bir açıklama ve yayınınızın nasıl kullanıcılara hitap etmesini istiyorsanız ona göre bir başlık girmenizi isteyecektir. Bundan sonra yayınınızı açmanız için başka bir engel kalmamaktadır. Yayını başlatmak için ortadaki butona tekrardan tıkladığınız zaman geri sayım ile birlikte canlı yayınınız aktif olacaktır. İlk zamanlarda fazla izlenmeler alamıyor olsanız da bunu devamlılık içerisinde sürdürmeye çalışırsanız mutlaka izlenmeleriniz artacaktır.

Bigo Live Elmas Nedir? Ne İşe Yarar?

  Bigo Live üzerinden istediğiniz yayıncıları izlerken onlara destek verebilirsiniz. Bunları ise uygulama içerisinde hesabınızda bulunan elmaslar ile gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz hesabınızda bulunan elmaslar ile yayıncıya özel emoji vb. şeyler gönderebilme imkanına sahipsiniz. Bu elmasları nereden alabileceğiniz konusunda gelirsek. Türkiye de faaliyet gösteren birçok resmi alışveriş sitesi Bigo Live için elmas satışı yapmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen ve resmi bir şekilde satış yapan siteler ise şu şekildedir:

Kopazar: 2005 yılında kurulan ve kullanıcılarına en uygun fiyatlarla en hızlı şekilde alışverişlerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir online alışveriş sitesidir. Birçok oyun ve program için satış yapan bir site olmasının yanında site içerisinde bazı oyunlarda elde ettiğiniz itemleri satabileceğiniz bir alanın bulunması sitenin daha geniş kapsamlı bir site olmasını sağlamaktadır. Kullanıcılarına en çok kolaylık sağlayan özellikleri ise içerisinde birçok ödeme yöntemine yer vermesi ve işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor olmasıdır. Site içerisinde alışveriş yaparken veya başka site hakkında başka bir sorunuz veya sorununuz var ise canlı destek sayesinde de bunlara hemen cevap alabilirsiniz. Yayıncılara da bağışlarını site üzerinden alma imkanı sunması sitenin avantajları arasında yer almaktadır. Sitenin içerisinde eğlence kategorisi altında Bigo Live da dahil olmak üzere birçok platform için satışlar yapılmaktadır. Bigo Live Elmas Fiyatları ise şu şekildedir:
Bigo Live 246 Elmas 54 TL

Bigo Live 493 Elmas 108 TL

Bigo Live 994 Elmas 204 TL

Bigo Live 1961 Elmas 423 TL

Bigo Live 4897 Elmas 1,044 TL

Bu fiyatlandırmalar üzerinden elmas satın alımı yapabilirsiniz. Aldığınız elmaslar anında teslimat özelliği ile sizlere teslim edilecektir. Sipariş verirken Hesap ID bölümüne Bigo Live ID yazmanız gerekmektedir. Bir sıkıntı çıktığı zamanda destek ekibine yazabilir veya destek@kopazar.com adresine mail yollayabilirsiniz.
Bigo Live Uygulama İçi Satın Alım: Bu 3 platform arasında en güvenilir bir şekilde Bigo Live elması satan platformun bu olduğunu söylemek mümkündür. Buradan dediğimiz şey diğer sitelerin güvenilir olmadığı değil sadece elmasları kendi uygulamasında kullanılacağı için en güvenilir yer burasıdır. Uygulama içerisinden yapacağınız elmas yüklemelerinde anlık olarak işlemler gerçekleşeceği için elmaslar anında hesabınıza geçecektir. Uygulamanın içerisinden yapacağınız satın alımlarda bir sıkıntı çıkarsa destek ekibi size diğer sitelere göre daha geç dönüş yapacaktır. Bunun nedeni ise daha fazla kullanıcısının bulunmasıdır.Uygulama içinden elmas alırken ki fiyatlar şu şekildedir:

Bigo Live 42 Elmas 11,38 TL

Bigo Live 297 Elmas 80,22 TL

Bigo Live 848 Elmas 226,92 TL

Bigo Live 3,818 Elmas 1,006,09 TL

Bu fiyatlar üzerinden de uygulama içerisinden elmas satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Ara sıra Bigo Live uygulama içerisinden elmas alımında bazı kampanyalar yaparak belirli bir oranda daha fazla elmas almanızı sağlamaktadır. Bu siteleri tüm yönleri ile kıyasladığımız zaman bizim için tüm özellikleri ile Kopazar öne çıkmaktadır.

Bigo Live Hakkında Bazı Bilgiler?

Bigo Live global bir yayıncı açma platformu olduğu için sadece yaşadığınız ülke de ki kullanıcılar tarafından bağış almakla kalmayıp yurt dışındaki kişilerden de bağışlar alabilirsiniz. Elmas fiyatları ve ödemeler de dolar üzerinden hesaplandığı için ülkemizde de doların fiyatı her gün artması nedeniyle ülkemizde ki yayıncılar için güzel bir ek gelir kaynağı olacaktır. Yayın açan kişiler izleyicilerinden ne kadar hediye aldıkların bağlı olarak fasulye kazanmaktadırlar. Bu fasulyeleri nakit paraya dönüştürüp Payoneer aracılığı ile banka hesaplarınıza alabilirsiniz. Platform üzerinde yaklaşık olarak 210 adet fasulyeniz 1 $ değerindedir. Fasulyeleri nakit olarak dönüştürmek için haftada sadece 1 gün hakkınız bulunmaktadır. Bugünün haricinde ise nakit çevirme işlemleri yapılamamakta ve sonraki haftaya kalmaktadır. Fasulyeleri nakit olarak dönüştürmek için ise diğer pek çok canlı yayın platformunda olduğu gibi minimum ve maksimum miktarlar bulunmaktadır.

Minimum: 6,700
Maksimum: 1,050,000

Tek seferde fasulyeleri nakit olarak dönüştürmek için limitler yukarıdaki gibidir. Daha fazla fasulyeyi dönüştürmek isterseniz bunun için ekstra bir onay süreci olacaktır. Bu sürecin ise 1 aydan fazla bir süre uzayabileceğinizi unutmamalısınız. Uygulama hakkında herhangi bir sorununuz veya sorunuz olur ise o zaman feedback@bigo.tv mail adresine mail atabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaklar ve sorununuzu çözmenizde size yardımcı olacaklardır.

Bigo Live üzerinden izleyici olarak hesap açacağınız zaman telefon numaranız ve gerçek adınız ile kayıt olmamanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni ise sizin gerçek bilgilerinizi girdiğiniz zaman verilerinizi depoladıkları ama hesabınızı silmeye geldiği zaman bunun için sizleri uğraştırmalarıdır. Hesabınızı silmek için giriş yaptığınız zaman profilinize girmelisiniz oradan ayarlara gittikten sonra hesap yönetimi butonuna basıyorsunuz en altta hesap sahipliği var onun altındaki yazıda koyu harfler ile hesabı sil yazacaktır. Oraya tıkladığınızda ve onay verdiğinizde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Bigo Live Bazı Yasak Şeyler?

  Bigo Live platform üzerinde hem yayıncıları hem de izleyicileri korumak amacı ile platforma bazı yasaklar koymuşlardır. Bunlara uyulmadığı taktirde hesabınız ban yiyebilir eğer yayıncı iseniz de o zaman hesabınızdan bir daha yayın açamayabilirsiniz. Onun için kuralara uymaya devam ederek yayın açmanız sizler için en iyisi olacaktır. Peki bu kurallar neler?


- Kumar, uyuşturucu, sigara, +18 ve şiddet içerikleri ile yayın yapılmaması

- Tabanca ve bıçak gibi şiddete yönelten şeylerin yayınlarda kullanılmaması ve gösterilmemesi

- Resmi personel olunmadığı halde resmi personelmiş gibi davranmak

- Platformdan izin almadan reklam yapmak

- Küçük yaştaki kişilerin canlı yayın yapması

- Yasalar, kültür, din ve buna benzer birçok şey hakkında yayın yapmak

- Canlı yayın adı altında korsan film veya spor müsabakaları yayınlamak gibi bazı davranışlarda yasak

Bu yukarıda saydığımız davranışları yapmadığınız halde sizler yayın açabilir ve Bigo Live üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu yasaklı hareketleri yaparsanız hesabınız belirli bir süreliğine devre dışı bırakılabilir veya kalıcı olarak yasaklanabilir.

Bigo Live PK Nedir?

  Bigo Live kullanıyorsanız PK duymuşsunuzdur ama ne demek olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bunun anlamı yayın esnasında yayıncıların düello gibi birbirleri ile kimin daha faza elmas bağışı alacağını kapıştırdıkları bir düello sistemidir. Burada izlenmeniz bir başka yayıncıya göre daha düşük olsa da bu yayını kayıp edeceğiniz anlamına gelmez önemli olan izleyiciden çok elmas gönderen izleyicilerdir. Destekçinizin çok daha fazla olması bu yayınları kazanmanız ihtimalini arttıracaktır. Yayın sonunda kazanan taraf oyunu kazanmış sayılmaktadır. Kayıp eden taraf ise cezalı bir yayınsa cezaya razı olmalıdır.
Unutmayın ki günümüzün birçok büyük yayıncısı da Bigo Live üzerinde yayın yapmaya başlayarak yayıncılığa ilk adımlarını atmışlardır. Sizler de yeni bir yayıncı olmak istiyorsanız Bigo Live üzerinde yayın açarak yayıncılık hayatınıza hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. İlk zamanlarda izleyici kitlesi edinmek için çoğu yayıncı zorlansa da devamlılığı sağlayarak bu yayın platformlarının öne çıkardığı kanallar haline geldiğiniz zaman büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuş olacaksınız.

- İlk zamanlar çok fazla izlenemeyebilirsiniz (İlk zamanlarda izlenmeleriniz neredeyse yok gibi olabilir bu sizi hiç üzmesin ve sizin devamlılık içerisinde yayın açma kararınızı etkilememesine çok dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmak sizin için hayal olarak kalmaya devam edecektir.)

- Sosyal medyada yayınlarınızı paylaşmayı unutmayın (Bildiğiniz üzere sosyal medya günümüzde birçok şeyi değiştirebilmektedir. Sizlerde yayın açacağınız zaman Twitter, Facebook, İnstagram gibi platformlarda yayın açtığınızı potansiyel izleyicilerinize bildirmelisiniz. Böylelikle daha fazla kişi sizin o anda yayında olduğunuzu bilecek ve izlenmeleriniz artacaktır.)

- En önemlisi DEVAMLILIK (Günümüzde birçok yayın platformu, sosyal medya ağları hatta tüm dijital ortamda algoritmaların sizleri öne çıkarmasını sağlayan şey devamlılıktır. Düzenli olarak yayın açtığınız taktirde sizi kendi kategorinizde daha çok öne çıkarak ve izleyicilerin yayınınıza gelmeleri daha da çok artacaktır.)

- Çok fazla bağış istemeyin (Canlı yayın açan çoğu kişinin yaptığı en büyük hata budur. İzleyicilerden devamlı olarak bağış istedikleri için izleyicilerin o yayıncıdan uzaklaşmasına neden olmaktadır. Hiçbir yayıncı kendi izleyicisinin başka bir yayıncıya gitmesi istemeyeceği için bu maddeyi de her zaman göz önünde bulundurmakta fayda var.)


Bigo Live Hakkında Şikayetler  


Günümüzde birçok firma hakkında şikayet sayısının artması ile şikayet var sitesinde ki şikayetler de geçen yıllara göre bir hayli artmış durumdadır. Şikayet var sitesi üzerinden bazı kullanıcıların dediklerine göre hesaplarından 3. Parti yazılımlar aracılığı ile Bigo Live tarafından para çekildiği sorunudur. Bunu sadece birkaç kişi değil birçok kişi yaşamış ve sorununu orada dile getirmiştir. Bunun için Bigo Live üzerinden kart bilgilerinizi vermek güvenilir olarak geçse de birçok kullanıcının başına böyle bir olayın geldiğini ve bu olayı müşteri hizmetlerinin reddettiğini düşündüğümüzde kart bilgilerini vermekten vazgeçmemiz gerektiğini anlıyoruz. Bunun yerin şöyle bir yol izleyebiliriz. Bigo Live üzerinden harcama yapacağımız zaman sanal kart oluşturup oraya harcama yapacağımız para kadar aktarım yapabiliriz. Harcama işlemimiz bittikten sonra da kartı iptal ederek sonrasında oluşabilecek iznimiz dışındaki çekimlere engel olabilme şansına sahibiz. Bir başka yol olarak da Google Play bakiyesi satın alarak bunu Google Play hesabımıza eklemek olacaktır. Bu parayı hesabımıza ekledikten sonra elması alacağımız zaman ödeme yöntemi olarak banka kartını değil Google Play bakiyesi seçeneği seçersek bu yüklediğimiz Google Play bakiyesinden gidecektir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ise yukarıda bahsettiğimiz kopazar.com sitesi üzerinden alışverişinizi hem daha uygun fiyata yapabilir hem de daha çok elmasa sahip olabilirsiniz. Eğer ben çok daha uygun fiyata satın almak istiyorum derseniz de yasal olmayan bir şekilde bazı kişiler aracılığı ile de elmasınızı satın alabilirsiniz. Unutmayın ki resmi bir siteden veya uygulamanın kendisinden almadığınız zaman dolandırılma ihtimaliniz çok yüksektir. Bunun yerine güvenilir yerlerden alışveriş yapmak hem paranızı kayıp etmemeniz açısından hem de sizin aldığınız ürünün kullanılmış veya bozuk çıkmaması açısından çok önemlidir.    

Canlı Destek