# #

Guinness Video Oyun Rekoru
Anasayfa > Makaleler

 

Guinness Video Oyun Rekoru

 

 Geçtiğimiz yaz, Ubisoft bir şanslı oyuncunun Far Cry 4 resmi olarak çıkmadan önce oynayabilmesi Nepal’e seyahat edip, Everest Dağına tırmanmasını sağlayan bir yarışma düzenledi.

 

 23 yaşında, Utah’ta ikamet eden William Cruz yarışmanın kazananı oldu ve en yüksek rakımda videogame oynayan kişi olarak Guinness Rekorunu kıran kişi oldu.Cruz seyahatini Far Cry 4’ün sitesinde vloglar(video blog) ile paylaştı. Cruz ,teknik olarak, yarışmaya katılan kişi olduğu için ve bütün seyahati Ubisoft sağladığı için, rekoru şu an Ubisoft elinde tutuyor. J Cruz, Utah’tan ayrıldı ve Everest kampına varmadan önce birçok şehirini ziyaret ettiği Nepal’e doğru yola çıktı.Everest kampının rakımı  tam olarak 5,333.

 

 

 Aslında Ubisoft yarışmayı tanıtırken Everest Dağı olarak dile getirdi ancak Cruz,tam anlamıyla Everest’e tırmanmadı, sadece Everest kampını Kala Patthar dağına tırmanmak için başlangıç noktası olarak kullandı.Cruz Kala Patthar dağının tepesinde, 5,660 rakımda, Far Cry 4 oynayarak tam 79 dakika geçirdi.Cruz’un kullandığı oyun konsolu düşük hava basıncına ve soğuk havaya karşı dayanaklı şekilde özel olarak tasarlanmıştı.Elbise olarak ise kendi kar elbisesini kullandı.

 

 Ubisoft bu yarışmayı Kasım 2014’te çıkacak olan Far Cry 4’ün reklamını yapmak için kullandı.Far Cry 4, Himalayaların dağlık bir bölgesi olan Kyrat’ta geçiyor, bu yüzden yarışma oyun arazisine uygun olacak şekilde düzenlendi.Ayrıca, bu her ne kadar özgün ve garip bir rekor olsa da, Far Cry 4 ün tanıtımına inanılmaz derece de büyük bir katkı sağladı.

 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem