# #

League of legends Kısa Tarihce 2
Anasayfa > Makaleler

LEAGUE OF LEGENDS 2

                Riot Games tarafından geliştirilmiş olan bu oyun 27 Ekim 2009 tarihinde yayımlanmış olup hem ülkemizde, hem de dünyanın birçok ülkesinde çok büyük bir popülerite sağlamıştır. League of legends, Türkiye sunucusunda ise ilk defa 27 Temmuz 2012 tarihinde  LOL resmi facebook sayfasında ilan edilmiş olup daha sonra 29 Ağustos 2012 tarihinde kapalı beta şekli yayınlanmıştır. Tamamen Türkçeleştirmek adına ise 56 farklı seslendirme sanatçısı eşliğinde bir ekip kurulmuştur.

 

 

                Tempolu yapısı ve rekabet duygusunu tetikleyici bir oyun ortamı sunduğu için Türk oyuncular tarafından daha çok ilgi görmeye başlamış ve binlerce oyun sever tarafından rağbet görmüştür. Defense of the Ancients (DotA) haritasını tasarlayan Steve Feak, harikalığını League of Legends ın altına da kazıyarak oyunun baş tasarımcısı olmuştur.

 

 

                Oyunda her takımın kendine has şampiyonları bulunuyor ve bu şampiyonların ayrı ayrı kendine özgü yetenekleri bulunuyor. Bu yetenekler savaşın kaderini dahi belirleyebiliyor. Seçtiğiniz takıma ve şampiyona karşı kurmuş olduğunuz taktikler ile rakip takıma korku ve dehşet saçabilir ve savaş alanında isminizi duyurabilirsiniz. İşte oyunun hırs ve mücadele duygusunu okşayan tarafı oyunu daha da çekici kılmaktadır.

 

 

                Online oyunlardan hoşlanıyor ve sıkı bir tempoyla rekabet istiyor iseniz mutlaka League of Legends a göz atmanız tavsiye edilmektedir. Bu oyun diğer oyunlardan farklı olarak sizi daha önce hiç tatmadığınız bir kıyasıya rekabetin içinde bulduracaktır. Kendisine has karakterleri ve savaş haritası ile, yaratıcılığının ön planda olması ile adeta sizi büyüleyecektir.

 

 

 

 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem