# #

League of legends Oyununu ve Riot Points
Anasayfa > Makaleler

lol

 

 

OH, LOL!

 

                Önce fantastik kurgu popüler oldu, sonra bilgisayarda çığır açıldı ve bilgisayarlar hayatımızın her alanında kendisini göstermeye başladı. Derken bilgisayar oyunu çılgınlığı başladı. Birkaç ara basamak ve daha iyiyi elde eden oyundan sonra günümüzde gelinen son nokta League of Legends oyunu. Müptelalarının deyişiyle ‘lol’.

 

Günümüzde oyunun yeni versiyonunu bekleyen hayranları farklı şehirlere gidip günlerce sırada bekliyor. Takım oyunu olarak da oynanabilen bu oyunu edinmenin maliyeti yüksek olmasına karşın hayranlarını hiçbir şey durduramıyor. Oyuncular arasında farklı bir dil ve hayata bakış yer edinmiş durumda. Oyunlar Üniversiteler arasında bir musabaka haline gelmiş durumda. Oyunda başarı elde eden oyuncular bu işi meslek edinip geçim kaynağı haline getiriyor. An itibarıyla bu oyuncuların kendilerine ait meslek odaları, festivalleri, hobileri, kültürleri, dizileri, internet siteleri mevcut. Oyun bilgisayar başı aktivitesi olmasına karşın oyuncular yılın belli dönemlerinde dünyanın her yerinde oyun konseptli organizasyonlarla bir araya gelip kaynaşıyor. Üstelik bu topluluğun yaşı 14’ten 44’e, meslek grupları öğrencilikten, öğretmenliğe, bankacılıktan, doktorluğa kadar geniş bir yelpaze sunuyor.

 

League of legends oyununun anlamı efsanelerin birleşimi. Bir İngiliz sevinç ve şaşkınlık nidası olan ‘lol de oyunun kısaltması olarak oyuncular arasında espri konusu. Oyunun adı içerdiği kurgu kahramanları ve mistik hikayelerden köken almakta. Oyunda pek çok karakter ve özellik var. Karakterini kendin yaratıp takımını kurarak çevrim içi olup oyunu oynuyorsun. Bu sırada takım arkadaşlarınla iletişim halinde olup stratejik hamlelerle karşı takımı yenmeye çalışıyorsun. Yani Legaue of Legends oyunu takım ve strateji oyunu. Kendi seviyenizde insanlarla oynadıkça seviyeniz yükseliyor. Oyunda hayatta kaldığınız süre uzadıkça güçlenip yeni özellikler kazanıyorsunuz.  Oyun yeni nesil arasında aynı hızla yayılmaya devam ederse zamanla daha da büyük bir çılgınlık haline gelmesi kaçınılmaz. Buna karşın oyuncular, pek çok kitabı okuyup, filmi izleyerek edinecekleri entelektüel bilgiyi ve okulda öğrenemeyecekle

 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem