# #

TACTIC FORCE ERKEN ERİŞİME AÇILDI
Anasayfa > Haberler

 
HES GAMES firmasının 2016 yılından beri geliştirme aşamasında olan %100 Türk yapımı MMOFPS türündeki "Tactic Force" yakın zamanda oyun severler ile buluşuyor. Beta süresinin bitmesiyle birlikte oyunun %97 kısmı bitmiş durumda Oyun içinde yer alan eşyalarda şans faktörünün olmadığını açıklayan yapımcı firma; lootbox tarzındaki deste ve kasa gibi materyaller yerine, oyuncunun gördüğü eşyalara sahip olabileceğinin belirti. Tactic Force Resmi sitesi ve sosyal medya hesaplarında yaptığı son açıklama ile 13 Temmuz 2019 itibari ile Erken Erişim kayıtları açılmış bulunmakta https://www.tacticforce.com/on-kayit adresine girip oyun içi isminizi (Kullanıcı Adınızı) rezerve edebilirsiniz. Tactic Force Altın almak için Tıklayınız.
 
TACTIK FORCE TAKIM İSİMLERİ VE MAÇ BOYUTLARI
 
Takım isimleri  "A Takımı : Tactic ( Ajan ) - B Takımı : Force ( Asker )" Maksimum 9x9 olacak şekilde 9 Kişiden oluşan Ajan takımı ve 9 kişiden oluşan Asker Takımı Karşılıklı çatışacak ​​​​​Ayriyeten harita yükleme esnasında neden mücadele ettiğinizi kısaca anlatan hikayeler olacak. Bunun yanında karakter oluşturma ekranında karakter özelleştirme bulunmayacak.
 
TACTIC FORCE KARAKTERLERININ ÖZ GEÇMİŞLERİ
 
Tabip Yüzbaşı Bahar Peksoylu
 
 
İstanbullu zengin bir ailenin tek çocuğu olan Bahar, 19 yaşına kadar şımartılarak büyütüldü. Ünivesite zamanı geldiğinde doktor olan dedesinin izinden gidip, üniversite eğitimini doktorluk üzerine almaya karar verdi. Bu amaçla Amerikanın en büyük üniversitesi olan Harvard Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. Üniversite zamanında gelecek planları yaptığı bir sevgilisi vardı fakat sevgilisi sokak terörü kurbanı oldu. Bu olay Bahar'ın karakter gelişimi üzerinde çok etkili oldu.
 
Okulunu büyük bir başarıyla bitirdikten sonra Sınır Tanımayan Doktorlar’a katıldı ve dünyanın pek çok yerinde görev alarak zor durumda kalan, yaralanan, hastalanan insanlara şifa dağıttı. Kuzey Afrika’da açlıktan ve hastalıktan kırılan Afrikalılara yardım ederken artık ülkesinin insanına da yardım etme zamanının geldiğini fark etti. 1990 senesinde Türkiye’ye geri dönüp şaşırtıcı bir şekilde kariyerine askeriyede devam etti. Doktorluktaki başarısı ve azmi sayesinde hızlı yükselerek bir Sıhhiye Yüzbaşısı olmuştur. Yirmi beş sene boyunca hem ülkesine, hem halkına, hem de askerine kusursuz bir şekilde hizmet etti. Orta ve Güney Doğu Anadolu’nun pek çok kısmında çalıştı, özellikle sıkça çatışma yaşanan yerlerde görev yaptı. Çatışmalarda yaralanan pek çok Mehmetçiği ölümün pençesinden kurtardı. Tactic Organizasyonu istihbarat ajanlarını kullanarak onu çok sevdiği işinden etti. 2015 senesinin sonlarında Force Organizasyonu temsilcisi Emekli General Kemal Uluslar, Bahar’a ulaşarak onu ülkesini savunmaya bir kere daha davet etti. Bahar bir daha ülkesine hizmet edebilme fırsatını kesinlikle tepemezdi, böylece Force Organizasyonu bünyesine katıldı.
 
Evangelista Dubois
 
 
Kızıl hakkında dünyanın bütün istihbarat teşkilatlarının topladığı bilgiler bir araya gelse ortaya bir sayfalık rapor ancak çıkabilir. Ajanlıktan önceki hayatına dair herhangi bir bilgi yoktur. Yaşı ancak tahmini olarak bilinir, ismi de kullandığı sahte kimliklerden birine aittir. Kısacası Kızıl hakkında gerçek bilgi yoktur. Ajanlık kariyerinin bir noktasında Fransız istihbaratına katıldığı ve uzmanlık alanının Balkanlar bölgesi olduğu tahmin edilmektedir. Bu doğruysa bile teşkilatla olan bağını bir noktada koparmış, ya teşkilata ihanet ederek başka güçler için ya da kendi hesabına çalışmaya başlamıştır. Fransız istihbarat teşkilatı ise Kızıl isimli bir ajanın bünyesinde çalışmış olduğunu kesinlikle reddetmektedir.
 
Kızıl, Balkanlar’da kullanılan dillerin tam hâkimdir. Bölgenin kültürünü, geleneklerini ve davranış öğelerini de çok iyi bilir. Çok hızlı ve başarılı bir şekilde kılık değiştirebilir, askeri alanlara sızabilir. Pek çok ülkenin askeri doktrinlerini ve hiyerarşi yapısını çok iyi bildiği için askeri sırları elde etmekte hiç zorlanmaz. Askeri bilgi ve belgeleri çaldıktan sonra çeşitli kanallar üzerinden bunları düşman kuvvetlerine pazarlar. Pek çok hükümetin yöneticileri, bakanları hakkında onları suçlu konuma düşürecek bilgiler edinmek, bilgi bulamadığında ise yalan bilgi üretip kilit noktalarla paylaşmak suretiyle yöneticileri istifa ettirmiş, hatta birkaçını intihara bile sürüklemiştir. Ordunun kilit noktalarındaki komutanlara kumpas kurarak kariyerlerine leke sürmüş, görevden ihraç edilmelerine ya da hapse girmelerine neden olmuştur. Bilinen yetenekleri arasında pek çok uzakdoğu dövüş tarzında ustalık, keskin nişancı tüfeği kullanımı ve ileri teknoloji cihazların kullanımı vardır. Kariyerinin bir noktasında Tactic Organizasyonuile çalışmaya başlamış olduğu tahmin edilmektedir.
 
Üsteğmen Şahin Cesurola
 
 
Boya endüstrisinde çığır açmış bir fabrikatörün en küçük ve beklenmeyen evladıdır. İki abisi ve üç ablası prestijli ve önemli meslekler icra ettikleri için Şahin’in hayatını daha rahat bir şekilde yaşamasına izin verilmişti. Genç yaşta gönlünü dağcılık sporuna kaptırdı ve daha on sekizini bitirmeden Türkiye sınırları içerisinde tırmanılabilecek tüm dağların zirvesini gördü. Üniversite çağında ise dalgıçlığa merak sardı ve Türkiye’nin sayılı profesyonel dalgıçlarından bir tanesi oldu.
 
Bir dalış sırasında geçirdiği bir kazanın kalıcı izlerini yüzünde taşımaktadır. Dalış sırasında bobininden kurtulan bir zıpkın Şahin’in maskesini parçalar yüzünü çok ağır bir şekilde yaralamıştı. Kazadan sonra dağılan yüzünü toparlamak için beş estetik ameliyat geçirdi, ama buna rağmen yüzünde oldukça çirkin yara izleri kaldı. Zıpkının nereden geldiği bilinmediği için Şahin oldukça zor anlar yaşadı, yasalarla başı belaya girdi.
 
Askerde sualtı müdafaa birliğinde görev yaptı ve tezkere bırakmayı tercih ederek Deniz Kuvvetleri Komutanlığına hizmet eden şanlı askerlerimizden biri oldu. Pek çok deniz operasyonunda rol aldı ve kendisini defalarca kanıtladı. Emekli General Kemal Uluslar, topladığı elit takım için Şahin’i de seçti ve onu Force Organizasyonu adına çalışan cesur askerler arasına kattı. Şahin’i yaralayan zıpkının Tactic Organizasyonu adına çalışan Edward Comlington tarafından ateşlendiği Şahin’e General Kemal tarafından anlatıldı. Edward Comlington, hassas bilgiler içeren bir diski Force Organizasyonu’ndan kaçırırken ateşlediği zıpkınla o anda sivil dalış yapmakta olan Şahin’i yaralamıştı. Şahin, Edward Comlington’den intikamını almaya yemin etti ve hayatını hem ülkesini korumaya, hem de ülkesine zarar vermeye çalışan ajanlara karşı savaşmaya adamıştır.
 
Viktor Vyacheslav
 
 
Babası onu tam bir Rus milliyetçisi olarak yetiştirmiş, tek oğlunun iyi bir eğitim alabilmesini sağlamak için onu okumaya Moskova’ya göndermiştir. Kimya mühendisliği üzerine bir eğitim almış olan Deli Victor, patlayıcı madde üretimi konusunda uzmandır. Askeri eğitimi boyunca katı bir milliyetçi olduğu için Rus devletinin her türlü pis işini yapmaya gönüllü olmuştur. Bir noktada Tactic Organizasyonu ile çalışma daveti almıştır. Deli Victor, ülkesine daha iyi hizmet edebilmesini sağlayacak bu teklifi büyük bir keyifle kabul etmiştir.
 
Azılı bir katil olan Deli Victor öldürmekten zevk alır. Hedefinin kadın ya da çocuk olması önemli değildir, hedef hakkındaki bilgileri içeren dosya eline ulaştıktan sonra artık yoluna çıkabilecek bir engel kalmaz. Pek çok Ortadoğu ülkesinde suikastlerde ve önemli yerlerin bombalanmasında rol almıştır. Özellikle Türkiye’de gelecek vaat eden komutanlara yaptığı suikastler ile bilinmektedir. Türk bir Albay’ın ağır yaralanması ve ailesinin öldürülmesinin de faili olduğu düşünülmektedir.
 
Hem keskin nişancı tüfeği, hem de daha düşük kalibreli tüfekleri büyük bir ustalıkla ile kullanabilen Deli Viktor’un asıl en önemli özelliği nişancılığı değil, patlayıcılar konusundaki yetkinliğidir. Deli Viktor’un çalışma yöntemi her zaman aynıdır. Görevli olduğu bölgeye bir spor eğitmeni kılığında sızar, bölgede en az altı aylık bir çalışmaya girişir. Genellikle askeri bölgelere sızdığı için subay eşleri ve çocukları ile samimiyet kurar ve en sonunda da hedefi olan subayı öldürerek görevini tamamlar.
 
Üsteğmen Fatih Aras
 
 
Fatih, geçimini minibüs şoförlüğü ile sürdüren Sivaslı bir ailenin tek evladıdır. Çocukluğundan beri her zaman arabalara ve diğer araçlara karşı çok büyük bir ilgisi olmuştu. Daha ehliyet yaşı gelmeden büyük bir başarıyla hem araba, hem motosiklet hem de minibüs sürebiliyordu.
 
Üniversite çağına geldiği zaman Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Uçak Mühendisliği okumaya başladı. Okulunu bölüm birincisi olarak bitirdikten sonra askere gitti. Askerliği boyunca Türk Silahlı Kuvvetlerinin havacılık alanında ne kadar kuvvetli olduğunu ve ne kadar daha gelişme potansiyelinin olduğunu fark ederek tezkere bırakmayı tercih etti. Uçak ve helikopter pilotluğu onun hayatının amacı olmuş, adeta bu araçları kullanmaya karşı bir tutku oluşturmuştu.
 
2010 senesinde Tactic Organizasyonu tarafından haksız bir şekilde devlet sırrı içeren belgeleri düşmana teslim etmekle ve vatan hainliğiyle suçlanmış, bir de üzerine suçu kesin olmadığı için kanıtlanmadığı halde hapse düştü. Beş sene boyunca hapiste çürüdü, tekrar gaz pedalına basabileceği günleri iple çekti. Beş sene sonra suçsuzluğu ispatlanarak beraat etti Hapisten çıktıktan sonra hayatını idame ettirmekte çok büyük güçlük çekti, çünkü kimse vatan hainliği ile suçlanmış bir askere iş vermiyordu. Hayatının en kötü günleri sırasında, Emekli General Kemal Uluslar onu bularak düştüğü kötü durumdan kurtardı ve ona tekrardan ülkesi için çarpışma fırsatı tanıdı. Fatih, bu fırsatı çok büyük bir minnet ve mutlulukla kabul ederek Force Organizasyonu’nun sadık neferlerinden bir tanesi haline geldi.
 
TACTIC FORCE'DA YER ALACAK SİLAHLAR
 
BORA 12
 
 
Oyundaki en önemli silahlardan bir tanesi olacağı aşikar. Türkiye’nin yapmış olduğu ilk uzun namlulu keskin nişancı tüfeğidir. Silahın menzili 1200 metre olup, 1000 metre uzağa nokta atışı yapılabilmektedir. Silahın namlu çapı 7.62 milimetredir.
 
DESERT EAGLE
 
 
Yarı-otomatik bir tabancadır. 357'lik, 41'lik, 44'lük, 440 Cor-bon ve 50 AE kalibrelik mermi kullanan modelleri bulunur. Kullandığı mermilerden dolayı çok güçlü bir tabancadır ancak 50 AE kullanan versiyonun geri tepmesinin yüksek olması, silahın oldukça ağır ve büyük olması nedeniyle kullanışı oldukça zordur.
 
KRISS VECTOR
 
 
SMG (Sub Machine Gun) makineli tabanca kategorisindedir. Mekanizmanın geri tepme etkisiyle, klasik yatay hareketini dahiyane bir tasarım ile aşağı doğru çekerek, namlu şahlanmasını asgari düzeye indirir. Bu sayede nokta atışı yapar gibi darbeli ve seri atış imkânı sağlamaktadır. 45 kalibrenin yakın mesafede etkisi ile hedef üzerinde combo etkisi yapar.
 
MPT-76
 
 
Tamamen milli kaynaklar kullanılarak, yurtdışından teknik destek alınmadan üretilen Milli Piyade Tüfeğidir. (MPT-76) NATO standardı olan, soğuk ve sıcak hava, kum, yağmur, çamur gibi ağırlaştırılmış 42 testin tamamını hatasız geçmiştir. 600 metreye kadar etkili bir menzile sahiptir.
 
KNT-76
 
 
Türkiye’nin ürettiği milli keskin nişancı tüfeğidir. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale’de üretilmiştir. Yarı otomatik bir silah olup, bu özeliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 900 metre etkili menzile sahip olan silah, 7.62 milimetre çapında ve 4 kilo 700 gram ağırlığındadır.
 
AK-74
 
 
AK-74 yani Otomatik Kalaşnikof Tüfeği, AK-47’nin 1974 yılında modernize edilmiş, daha küçük kalibreli mermi kullanan versiyonudur. Küçük kalibreli ve güçlü M16 tüfeğine karşılık geliştirilmiştir. Keskin nişancı dürbünü, gece görüş dürbünü, termal kamera, optik nişangah, lazer hedefleyici ve susturucu aksesuar olarak takılabilir.
 
SEMRÜK
 
 
Türk mitolojisinde, Yakutlar çift başlı kartala “öksökö kuşu” derler. Günümüz Türkçesinde “bürküt” kartal demektir. Bakır tırnaklıdır, sağ kanadı ile güneşi, sol kanadı ile ayı kaplar. Ona gök kuşu da denir. Büyük kartallar için Bürküt kelimesi kullanılır. Başkurt efsanesinde “Semrük” adındaki kuş iki başlı kartaldır. Bu başlardan biri insan başı olarak da düşünülür.Semrük, Tactic Force’un özel bıçakları arasında yer alacaktır.
 
GROZA
 
 
Groza, Rus yapımı bir bullpup piyade tüfeğidir. Silah, 1990'larda geliştirilmiştir. 7.62x39mm veya 9x39mm sesaltı mühimmat kullanmaktadır.
 
AWM
 
 
Keskin Nişancı Tüfeği İngiliz yapımı bir sniper tüfeğidir. İlk üretimine 1996'da başlanmıştır ve Irak ile Afganistan işgallerinde İngiliz Ordusunun aktif olarak kullandığı keskin nişancı tüfeklerinden birisidir. 6.9 kiloya sahiptir ve 1.100 metreye kadar menzile ulaşmaktadır.
 
AWP
 
 
Accuracy International Arctic Warfare (AWP), Birleşik Krallık yapımı bir keskin nişancı tüfeğidir. Silah, 1980'lerde Accuracy International tarafından tasarlanmış ve üretilmekte olup sivil, polis ve askeri tüfek olarak ünlenmiştir.
 
CANİK
 
 
CANİK TP9 SFx, 132 mm namlu boyu ile TP Serisi tabancaların en özel versiyonu olarak tasarlanmıştır. Sport atıcılığı ile ilgilenen ve Özel Kuvvetler personelinin daha hassas ve kişiye özel atış yapabilmesi amacı ile SFx modelinde, kişinin silah üzerinde kendine göre değişiklikler yapabilmesi sağlanmıştır. 2017 yılında Amerika'da düzenlenen Industry Choice Awards yarışmasında yılın tabancası ödülünü almıştır.
 
UTS-15
 
 
12 kalibre ve 14+1 fişek kapasiteli Türk yapımı tüfektir. Tüfeği 5 ana montaj grubuna ayırmak için 30 saniye yeterlidir. Anında açılabilen yükleme kanal kapakları ile fişekler kolaylıkla yerleştirilir. 20’ye yakın ülkeye satışı yapılmış olup Amerika’da FBI tarafından kullanılmaktadır.
 
KÜREK
 
 
Hareket kabiliyetini artıran araçların henüz yaygınlaşmamış olması dolayısı ile, siperler, 1. Dünya Savaşında hayatta kalmak için müthiş bir önem arz ediyordu. Askerler bu siperleri de kısa kürekler yardımı ile kazabiliyordu. Kürekler zaman zaman silah olarak da kullanılıyordu.
 
PALA
 
 
Klasik pala bıçaklarının doğada hayatta kalmaya faydasının aksine bu model, özel olarak yakın dövüş ve savaş amaçlı olarak tasarlanmıştır. Paslanmaz çelikten üretilmiştir. Keskin ve sivri ucu, düşmana saplanıp parçalamaktadır. Üzerindeki delikler bıçağı hafifletmek için eklenmiştir. Halatlı sapı kolay ve rahat bir kavramayı ve elden kaymamasını sağlar. Ayrıca bu tasarımıyla klasik pala bıçaklarına nazaran düşmana daha korkutucu bir izlenim verip onları psikolojik olarak da etkileyen Pala, Tactic Force’un özel bıçakları arasında yer alacaktır.
 
MP5
 
 
MP5, makineli tabanca; barut gazının etkisi ile çalışan, gaz silahı olarak ve gösteri silahı olarak da kullanılan, Türkiye’de yaygın hizmet veren tam otomatik (makineli) tabancadır. 1966‘da hizmete giren MP5‘ler geniş kullanım seçenekleri, özel operasyonlar için birçok ek donanıma ve farklı çeşitlemelere sahip olmasından ötürü özel kuvvetler, güvenlik güçleri, istihbarat elemanları ile kolluk görevlileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. MP5K’ları Türk Polis Teşkilatı da kullanır. Silah özellikle en az 200 m mesafe içerisinde oldukça isabetlidir. MP5, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kullanılmasının yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsubayların kadro silahıdır.
 
Mauser M12
 
 
Ölüm saçan "kanlı" mavzer. Bir çok Alman’ın dahi varlığından haberdar olmadığı Oberndorf, ormanın kuytuluklarında kurulu bu küçük şehir, bir dönemler imparatorların, silah ticaretiyle uğraşanların ilgi odağı olmuş. Württemberg Kralı Kayzer Friedrich tarafından 1811’de boş bir manastıra kurulan Mavzer fabrikası Prusya ordusuna piyade tüfeği üretmeyebaşlamış. Başlangıçta kimsenin dikkatini çekmeyen Mavzer fabrikasında durum Wilhelm ile Paul Mauser kardeşler 1872’de ölüm saçan bu silah fabrikasını ele alınca değişmiş.
 
Mauser M12 tüfeğinin bu modeli, kullanıcıları olan nişancılar ve avcılar tarafından çok beğenildiğini ve güvenilirliğini kanıtladı. Tetik ağırlığı bir kilonun altında, emniyet mandalı üç pozisyonludur ve dipçiği ise oldukça ergonomiktir.
 
KSG12 
 
 
KSG12 için kesinlikle sıradan bir pompalı tüfek diyemeyiz. Adeta bir mühendislik harikası olan bu silah,15 adet 12 ölçülü mermi alan bir Amerikan pompalı av tüfeğidir. Daha fazla mermi alabilmek için çift şarjör kullanır ve küçültülmüş boyutu taşınabilirliğini artırır. Dünyadaki en ölümcül pompalı av tüfeğidir.
 
UMP-45
 
 
UMP (Universal Machine Pistol) “Çok amaçlı makinalı silah” kelimesinin kısaltılmış halidir. Üretimine ilk kez 1999 yılında başlandı. UMP’nin tasarlanmasının arkasında yatan kilit fikir oldukça hafif ve atış gücü fazla olan bir tüfek üretmekti. Ayrıca üretici şirketin şimdiye kadarki en meşhur ürünü olan MP5’i geçmek gibi bir amacı da bulunmaktaydı. Silahın gövdesi polimerden üretilmiştir. Her iki elle de kullanım için uygun olarak tasarlanmıştır. Atış hızı oldukça yüksek olan UMP dakikada 600-700 mermi atabilmekte.
 
AUG EF88
 
 
Avustralya Savunma Sanayi tarafından geliştirilen AUG EF88, Steyr AUG'a benzerliğiyle bilinmektedir ancak F88A2'nin en gelişmiş versiyonudur.
İlk defa 2012 yılında lansmanı yapılan bu silah 2013 yılında seri üretime geçmiştir. Dakikada 850 mermi atış yapan EF88'nin diğer AUG serilerine göre tepmesi minimuma indirilmiştir.
 
P90
 
 
Koruma silahı olarak da bilinen P90; yüksek şarjör kapasitesi ve hareket serbestliğinin fazla olması sebebiyle her türlü görevde kullanılabilir. Özel mermisi vurulan hedefi terk etmediği için diğer koruma silahlarına oranla, kalabalık ortamlarda ateşlendiğinde başkalarına zarar verme ihtimali daha düşüktür. Ülkemizde JÖH ve PÖH tarafından da tercih edilmektedir.
 
HK416
 
 
Heckler & Koch tarafından üretilen HK416; M4'ün eksik yönlerinin geliştirildiği bir taarruz tüfeğidir. Tüfeğin HK416 A5 modeli Türk Özel Kuvvetleri (OKK) tarafından kullanılmaktadır.
 
TACTIC FORCE'DA YER ALACAK HARİTALAR
 
PERI BACALARI
 
 
KERVAN SARAY
 
 
PETROL PLATFORMU
 
 
YEREBATAN SANRICI
 
 
KOLEZYUM
 
 
SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
 
 
 
 
 
 
 

Üye Girişi

Üye Girişi Yap ve Hemen Alışverişe Başla!..
Kayıt Ol
 Şifremi Unuttum      Kullanıcı Adımı Unuttum
Canlı Yardım

Oyun Seç

Ve Avantajlardan Yararlan!..

Satiş Yap

Paranız anında hesabınızda!.. #Knight İtem #Metin2 İtem