Türkiye'nin oyun pazarı

PubG Mobile’de Donma Ve Bağlantı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Çocuk, genç, yetişkin herkesin severek oynadığı PubG, her geçen gün güncellenip yenilenmesiyle daha fazla kitleye ulaşmaktadır. Fakat oyun belirli sebeplerden dolayı donma ya da bağlantı sorunu gibi problemleri ortaya çıkarmaktadır. Bu sorunlar çoğu zaman oyundan kaynaklanan sorunlar olsa da çoğu zaman kişinin kullandığı cihaza göre değişkenlik gösterebilir. Sorunun düzeltilmesi için belli başlı öneriler bulunmaktadır. Peki, PubG Mobile’de Donma Ve Bağlantı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

PubG  Kasma Sorunu İçin RAM'i Boşaltma

PubG , mobil cihaz üzerinden oynandığı sırada PubG mobile donma ve bağlantı sorunu gibi problemler yaşanabilir. Problemlerin yaşanması çoğu zaman oyundan kaynaklanan bir durum değil telefonun kendi arka planında çalışan uygulamalardan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bu sorun Android ya da diğer sistemle çalışan telefonlar için RAM'i boşaltma uygulamasıyla çözülebilir. Mobil cihazlarda önceden yüklü RAM varsa burada RAM temizle seçeneğiyle, temizleme yapılabilir. Ancak RAM yüklü değilse direkt olarak yükleyip buradan RAM'i boşaltma işlemi PubG Mobile için kasma problemine bir öneri olabilir.

PubG Depolama Alanında Genişlik Açma

PubG Mobile cihaza yüklendiği sırada 1,5 GB değerinde boş alan doldurur. Burada telefona önceden yüklemeden böyle bir alan yaratmak, sonrasında PubG mobile donma ve bağlantı sorunu gibi problemlerin yaşanmaması için önemlidir. Telefona PubG Mobile yüklendikten sonra bir donma gerçekleşiyorsa bu durup telefonun arka planında oyuna ayrılan alanın az miktarda olduğunu gösterir. Bu sebeple video, uygulama gibi çeşitli temizlemeler yapılarak PubG için boş alan yaratılabilir.

PubG Grafik Değerlerini Değiştirmek

PubG kasma problemine diğer bir öneri olarak, oyunun kendi grafik değerlerini düşürmek olabilir. Oyunun yüksek çözünürlüklü, orta çözünürlüklü ya da daha az çözünürlüklü olarak seçenekleri bulunur. Bu seçeneklerin derecesine göre arka planda daha çok alan kaplar. PubG mobile donma ve bağlantı sorunu olarak problem yaşanıldığı takdirde bu dereceyi orta ya da düşük grafik ayarlarında bir süre  kullanabilirsiniz. Böylelikle oyunu oynarken, grafik ayarları daha düşük bir şekilde oynanır.

PubG Bağlantı Sorunu

Çoğunluk zaman zaman PubG mobile donma ve bağlantı sorunu gibi sorunlar yaşayabilir. Bu sorun ne kadar bağlantınız iyi olursa olsun yaşanılması mümkün bir durumdur. Oyun uzun süreli oynandığı takdirde bir süre çıkıp, tekrardan girmeniz gerekir. Oyunun kendi içinde güncelleme yapabilmesi için bağlantı sorunu olduğunu gösterir. Bu sebeple oyunu oynarken 10 dakika ara verip, oyunun kendi içinde ayarlarının yenilenmesine izin vermelisiniz. Böylelikle bir süre sonra tekrardan oynadığınız zaman bağlantı sorunu da ortadan kalkmış olur. Oyunun işletim sistemleri de aynı zamanda yenilenme sağlar. Bu durumda bağlantıda eski haline döner.

PubG Oyunun Sistem Gereksinimlerini Kontrol Etmek

Bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden PubG oynarken, PubG mobile donma ve bağlantı sorunu gibi çeşitli problemler yaşanabilir. Bu problemler çoğu zaman kişiden kaynaklı olsa da çoğu zaman da oyundan kaynaklı olabilir. Bazı oyunlar kendi bünyesi altında belirli sistem gereksinimlerine göre çalışır. Bu durum oyunun çalışma alanına göre bir bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinde daha iyi performans gösterir. Fakat sistem gereksinimlerine uygun olmayan bilgisayar ya da mobil cihazda oyun düşük performans gösterir. Bu durumda da bağlantı sorunu ya da kasma gibi problemler ortaya çıkar. PubG minimum sistem gereksinimleri 8 GB bellek RAM, 30 GB boş alan  ve bilgisayar için Windows 10 gibi çeşitli işletim sistemlerine göre çalışmayı daha yüksek performansta sağlamaktadır.

PubG Cihazlarda Oyun İçin Temizleme Yapılması

Mobil cihazınız ya da bilgisayarınız pubg için yeterli sisteme sahip olmayabilir. Bu durumda cihazlar için temizleme yapılması gerekir. Bu temizlemede RAM boşaltma, depolama alanından yer açma, gereksiz uygulamaları temizleme gibi çeşitli temizlemelerdir. Bilgisayar üzerinden pubg oynayanlar için kasanın soğutma sistemi temizlenebilir. Fanların soğutucu ile birlikte kirlenmesi bilgisayarın işlemcisi sistemini etkiler. Bu durumda da oyunda kasma problemi yaşanır. Bilgisayar kasası ve diğer parçalarının derinlemesine temizlenmesinin ardından, oyunda donma ya da kasma gibi problemlerde ortadan kalkacaktır. Böylelikle daha iyi bir oyun performansı için daha yeni sistem oluşturulur.