Türkiye'nin oyun pazarı

PUBG Mobile Nasıl Daha İyi Oynanır? PUBG Mobile Tüyoları

İçindekiler

  PUBG Mobile Daha İyi Nasıl Oynanır?


  PlayerUnknown’s Battleground (Bilinmeyen oyuncunun savaş alanı) ya da kısa adıyla PUBG, 2017 yılında çıkan çevrimiçi bir savaş oyunu. Oyunun amacı, oyuna giren 100 kişi arasında rakiplerinizi yok ederek birinci olmak. Bunu takım olarak da yapabiliyorsunuz. Oyuna silahsız bir şekilde başlıyorsunuz ve hayatta kalmak için silah ve çeşitli ekipmanları bulmak zorunda kalıyorsunuz. Oyun tarafından otomatik olarak daraltılan bir alan içerisinde çatışmaya zorlanıyor ve daraltılan alanın dışında kalırsanız ölüyorsunuz. Oyun alanı daraldıkça rakiplerinizle karşılaşma olasılığınız da artıyor ve oyunun stres seviyesi giderek yükseliyor.
  PUBG Mobile son yıllarda oyunseverlerin gözdesi olmuş durumda. Taktiksel bir oyun olduğu için önemli püf noktaları da mevcut. Eğer siz de kendinizi PUBG Mobile oynamaya kaptırdıysanız “PUBG Mobile nasıl daha iyi oynanır?” diye de merak ediyorsunuz demektir. Başlangıçta yapacağınız birkaç ayar değişikliği ile bir bakmışsınız hızlıca lig atlar olmuşsunuz. PUBG Mobile maceranıza devam ederken ipuçlarımızı okumayı ihmal etmeyin!
   
  Oyuncuların uçaktan alana iniş yapmasıyla kıyasıya mücadele başlar! PUBG Mobile oynayanlar çok iyi bilir ki bu oyunda en zor olan şey hayatta kalmak. Tam da bu noktada size zafer kazandıracak çok önemli birkaç tüyo vermek istiyoruz. Bu vahşi ortamda hayatta kalmanızı sağlayacak ve oyunun seyrini değiştirecek bu püf noktalarıyla birinciliklerin gelmesi kaçınılmaz!
  PUBG Mobile’de daha iyi bir oyuncu olmak için maça başlamadan önce birtakım hazırlıklar yapmanız gerekir. Sonrasında ise oyunu oynarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Sadece biraz hazırlık yaparak ve strateji üreterek daha iyi bir PUBG Mobile oyuncusu olabilirsiniz.

  pubg mobile uc al

  PUBG Mobile nasıl birinci olunur?


  Öncelikle en hayati taktik, asla hücresel veriyle oynamayın. Her zaman kablosuz internete bağlı olun.
  Daha hızlı tepki vermek ve diğer oyuncuları gördüğünüz yerde yakalayabilmek için internet bağlantınızın stabil ve hızlı olması şart. Bunu sağlamadan diğer hiçbir taktiği çalıştırmak mümkün değil.
  Bu seçeneği aktifleştirdikten sonra vurulma riskinizi azaltıp rakipleri alt etmek için önemli bir adım atmış olacaksınız. Mantık şöyle, bu özellikle sadece gövdenizin bir kısmını çıkararak ateş etme imkanınız olacak.
  Kulaklığınızın takılı, ses ayarlarınızın yüksek olduğuna emin olun.
  Rakiplerinizin ayak seslerini dinlemek yahut silahların ateş edildiği yönü tayin etmek için sesler en büyük yardımcınız olmalı. Böylece rakipleriniz sizi görmeden onları yakalamanız işten bile değil.
   
  Hazırlık Yapın

  Oyun, bilgisayar oyunlarını aratmayacak şekilde gerçekçi grafiklerle tasarlandığı için cihazınızda ısınma, kasma ve donma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple rakiplerinizden geri kalmamanız ve PUBG Mobile‘da birinci olmak için PUBG Mobile grafik ayarları için düzenleme yaplalısınız.
   
  “Ayarlar” menüsünden “Grafikler” seçeneğini tıklayarak bu ayarı “Akıcı” yapın ve “Kare Hızı”nı “Aşırı” yapın.
  Görüntü kalitesi biraz düşeceği için bu durumu “Stil” seçeneğini “Renkli” yaparak dengeleyebilirsiniz.


  Kontrollerinize Göz Atın
  Öncelikle araç kullanımı için varsayılan tuş düzenindense “Tekli Kontrolcü Modu”nu kullanabilirsiniz. Daha önce PUBG Mobile kontrol ayarları konusunu detaylı bir şekilde anlatmıştık. Yazıya buradan erişebilirsiniz.
  Ayrıca “Nişan Yardımı” özelliği de size kolaylık sağlar.
  “Dikiz&Ateş” seçeneğini aktif hale getirmeniz son derece önemli. Böylelikle saklandığınız yerden kendinizi tamamen çıkarmaya gerek kalmadan nişan alıp ateş edebilirsiniz.
  Oyuna başladıktan sonra ilk adım, atlayacağınız noktayı dikkatli seçerek oyunun sonuna hazır olun.
  Herkesin atladığı noktalardan uzak yerlere iniş yapmanın bir getirisi rakiplerle karşılaşmanızı geciktirmek, ikincisi ise silah ve cephane konusunda rekabeti azaltmak. Her zaman kalabalıktan uzakta kalın.
  Kurmalı Tüfek ve Arbalet Atış Modları da atış sonrasında kurmanız gereken silahları kullanırken size kolaylık sağlar. Tek tuşla atışa hazır hale gelir ve varsa dürbününüzü açar.
  Pompalı Atış Modu da atışlarınızda faydalı olur.


  Silah Bulmak İçin Acele Edin
  Ne kadar erken silah edinirseniz rakiplerinizi o kadar çabuk öldürmeye başlarsınız.
  Uçaktaki oyuncu sayısına bakarak daha az oyuncunun iniş yaptığı yerlere inip ekipman toplayabilirsiniz.
  Haritanızı İnceleyin
  Ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan harita size çok yardımcı olur. En başından itibaren dikkat etmeniz gereken bir unsur.
  Uçağın yönünü, maçın daralacağı alanı ve bombalanacak alanları harita sayesinde takip ederek hareket edebilir ve pozisyon alabilirsiniz.
  Ayrıca haritanızda sarı renkle işaretlenmiş bölgelerde ekipman bulabilirsiniz.
  Pusuya düştüğünüzde haritanızı kontrol ederek ateş edilen yönü ve diğer oyuncuların yerlerini görebilirsiniz.
  PUBG Mobile oynarken iki farklı stratejiden birini benimseyebilirsiniz. “PUBG Mobile nasıl pro olunur?” diye düşünüyorsanız bu iki stratejiden size en yakın olanı seçebilirsiniz.
   
  Sürekli Çatışanlar
  Sürekli çatışmak ve öldürme peşinde koşmak düşüncesindeyseniz silah seçiminizi ona göre yapmanız gerekir. Yeteri kadar mermi ve silahınız olduğundan emin olun.
  Mutlaka 1 veya 2 adet el bombası bulundurun. Böylelikle pusucuları çok rahat alt edebilirsiniz.
  Olabildiğince dört bir taraftan görülebilecek şekilde açıkta durmayın. Bu stratejiyi benimsediğiniz için sürekli hareket etmeniz gerekecek ancak açık hedef olmaktan kaçınmalısınız.
  Her zaman kafaya hedef alarak ateş edin. Rakiplerinize daha çok hasar verirsiniz.

  Pusucular 
  Oyunu saklanarak oynamaya karar verdiyseniz keskin nişancı tüfeği edinmelisiniz. İkinci bir silah için ise otomatik M16 yeterli olur.
  Her zaman sırtınızı bir bina, ağaç, araba veya herhangi başka bir nesneye doğru verin ve görünme açınızı kapatın.
  Daralan çemberi dıştan takip etmeye çalışın. Herkes ortaya hedefleneceği için siz dışa odaklanarak daha geniş bir görüş açısına sahip olabilirsiniz. Oyun alanı daraldığında biraz daha sessiz ve sinsice hareket etmek en mantıklısı!
   
  Araç Sürün
  En kısa sürede bir araç bulmaya çalışın. Aracın içinde kendiniz daha güvenli ve rakipleriniz için daha tehlikeli olursunuz.
  Güvenli alana ulaşırken asla araç kullanmayın. Alanın yakınlarında aracı terk edin.
  Araçlar önemli bir noktaya ulaşmak için bizi hızlandırıyor olsa da güvenli alana araçla giriş yapmak herkesin araç sesini duymasına yol açacak ve hangi noktadan alana girdiğiniz ifşa olacaktır. Alandan uzakta araçtan inmek ve gizlenip yürüyerek hareket etmek sizi avlanan değil avlayan konumuna getirir.
  Ve ister takımınızla ister yalnız başınıza oynuyor olun asla unutmamanız gereken kural
  Çok sık yapılan bir amatör hatasını tekrar etmenize hiç gerek yok. Hangi noktaya iniş yapacağınıza karar vermek yahut hangi silahı kullanacağınıza karar vermek kadar önemli bir detay bu. Her zaman uygun anı bekleyin, silahınızın elverdiği ölçüde mesafeyi koruyun ve rakibinizin kaçmasına izin vermeyin. Çünkü kaçtığı zaman artık siz de tehlike altındasınız.Tüm bunlara dikkat edin ve tüm oyunlarda birinci olun! Çünkü zor değil
   

   

  PUBG Mobile Nasıl Lig Atlanır?


  Oyundaki başarınıza göre kazandığınız puanlar rütbenizi belirler. PUBG Mobile liglerinde her kademe arasında genel olarak “100” puan oluyor. Buna göre toplamda aldığınız puan ile bir üst rütbeye çıkabiliyor veya bir alt rütbeye düşebiliyorsunuz.
  Tekli, eşli veya takım olarak oynadığınız her oyun modu kendi içinde rütbelere sahip oluyor. Puanlarına göre değişen 8 adet rütbe mevcut. Bunların içinde “As” ve “Fatih” olanların dışındaki rütbeler 5 kademeden oluşur. Peki, PUBG Mobile nasıl as olunur? İşte rütbe puanları:
   
  Bronz: 1200 – 1699 puan
  Gümüş: 1700 – 2199 puan
  Altın: 2200 – 2699 puan
  Platin: 2700 – 3199 puan
  Elmas: 3200 – 3699 puan
  Taç: 3700 – 4199 puan
  AS: Sunucu sıralaması var. Bundan sonra ilk 500 oyuncu Fatih rütbesine ulaşır.
  FATİH: Sunucu sıralaması var. Bu kademe her gün 00:00’da güncellenir. 

  Canlı Destek